Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

خواص مکانیکی گندله

مهمترین خاصیت مکانیکی گندله ها، استحکام آن هاست که از مجموعه خواص زیر حاصل می شود.

مقاومت فشاری، مقاومت به ضربه و فرسایش

هر یک از این خواص مستلزم آزمایش های جداگانه ای است.

 آزمایش استحکام فشاری گندله

استحکام مکانیکی که بر مبنای استحکام فشاری، مقاومت سایش و خرد شدن ارزیابی می شود، برای گندله های خام و پخته یکسان است. مقاومت فشاری گندله ها بر اساس استاندارد بین المللی ISO از طریق اعمال باری به صورت یکنواخت و تدریجی بر تک تک گندله های مستقر بین دو سطح موازی تا مرحله خرد شدن سنجیده می شود. مجموعا تعداد ۵۰ تا ۶۰ گندله به صورت جدا تحت فشار قرار داده و استحکام آن ها بر حسب نیوتن بر گندله بر آورده می شود. حداکثر نیروی لازم برای خرد شدن گندله، مقاومت یا استحکام فشاری نامیده می شود.

از آنجایی که ابعاد گندله ها متفاوت است، نیروی لازم برای خرد شدن آن ها نیز کاملا متفاوت خواهد بود. برای بدست آوردن میانگین استحکام گندله ها باید تعداد زیادی گندله مورد آزمایش قرار گیرد و سپس متوسط استحکام فشاری آن ها تعیین می گردد. استحکام گندله هایی با قطر ۱۴ میلیمتر حدود ۲۰ تا ۵۰ نیوتن است.

در روش دیگر حدود ۲ کیلوگرم گندله را با ابعاد ۱۰ تا ۱۵ میلیمتر پس از خشک شدن در داخل یک استوانه با قطر ۲۰۰ میلیمتر ریخته و سپس با پیستون، نیرویی معادل ۱۰۰ تن فشار روی آن ها اعمال می شود. آنگاه گندله ها از استوانه خارج و میزان درصد خرده گندله های بزرگتر از ۵ میلیمتر به عنوان ضریب و یا مقاومت فشاری ارائه می شود.

ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

در کسب و کار دنیای امروز که اطلاعات ، تکنولوژی و پول در دسترس همگان قرار گرفته ، آنچه که سازمان ها را از یکدیگر متمایز می نماید انتخاب صحیح نیروی انسانی و آموزش مستمر آنها ، نوآوری و در نهایت صداقت با مشتری است. 

مجد فراز

  • ارتباط با ما
  • درباره ما
  • رسانه
  • مجله مجد استیل

محصولات

  • سنگ آهن
  • آهن اسفنجی
  • کنستانتره
  • گندله
بستن منو
×
×

سبد خرید