ناحیه پخت گندله Firing Zone:

در این قسمت اجزاء زیر وجود دارد:

– كوره پخت

– سیستم روغن كاری شبكه متحرك

– ویند باكس ها (دریچه های هوا)

– هودها

کوره پخت طراحی شرکتOutotec و به روش Traveling Grate(شبكه متحرك) می باشد که که زنجیره ای متحرک به طول  150 تا 160متر و عرض حدودا 4 متر می باشد.

كوره پخت دارای 232 پالت كه به شكل زنجیره به هم متصل اند با پهنای 4 متر و عرض 5/1 متر كه سطحی معادل 624 متر مربع برای انجام واکنشها را بوجود می آورند، تشكیل شده است.

كوره پخت 26 محفظه هوا(wind box) دارد كه توسط مجراهایی ، گندله های شکسته و خورده شده (ضمن برگشت ) را در زیر محفظه های هوا ریخته می شوند به نوار نقاله ای منتقل می کنند.

هودهای بالای کوره به نواحی زیر تقسیم بندی شده اند:

– ناحیه خشك كن مکش از بالا Up draught drying zone

– ناحیه خشك کن مکش از پائین Down draught drying zone

– ناحیه پیش گرم كن Preheating zone

– ناحیه پخت Firing zone

– ناحیه بعد از پخت After Firing zone

– ناحیه خنك كن  Cooling zone1

– ناحیه خنك كن  Cooling Zone2

نواحی فوق درون کوره به وسیله دیواره های همراه با پوششی از مواد دیرگداز (Refractory cladding) از یكدیگر جدا شده اند. برای محدود كردن مقدار هوای محیط با هوای عملیاتی بین هود و پالت های متحرک، در دو طرف كوره پخت صفحاتی برای آب بندی نصب شده است. همچنین ورقه هایی برای آب بندی زیر باکس های آب نصب شده که با شبکه متحرک در تماس کامل بوده و از خروج هوا تا حد زیادی جلوگیری می کنند.

دراین ناحیه 6 عددفن پروسس وجود دارد که عملیات مکش و دمش هوا را انجام می دهند. گندله های خام تولیدی ابتدا در ناحیه خشک کن مکش از بالا در دمای 315 درجه سانتی گراد و سپس در ناحیه خشک کن مکش از پایین در دمای 330 درجه سانتی گراد رطوبت خود را از دست می دهند.

سپس گندله ها در ناحیه پیش گرم کردن دردمای 800 تا 1150 درجه سانتی گراد قرار می گیرند که دراین ناحیه واکنش اکسیداسیون مگنتیت به هماتیت انجام می شود و عملیات گوگردزدایی هم شروع می شود. درناحیه پخت بسته به نوع سنگ، گندله دردمای حدود 1280 درجه سانتی گراد پخته می شوند و به استحکام نهایی می رسند.

پس ازاین مرحله گندله ها به ناحیه بعد از پخت (After Firing) می رسند تا فرصت پخت به لایه های زیرین هم داده شود.
در انتهای کوره گندله های داغ در نواحی خنک کن 1و 2 توسط دمش هوای محیط به دمای حدود 100درجه سانتی گراد می رسند و از طریق دو عدد کانوایربه ناحیه سرندکردن منتقل می شوند.
ادامه مطلب

بخش چهارم

مطالب مرتبط
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.