پر عيارسازي از طريق دانه بندي:

در اثر خردايش، سنگ آهن به بخش هاي مختلف دانه بندي تقسيم مي شود که توزيع آهن در اين بخش ها متغير است و اين موضوع مي تواند براي پرعيارسازي کانسنگ آهن مورد استفاده قرار گيرد. توزيع آهن در بخش هاي مختلف دانه بندي بستگي به سختي کاني آهن دار و باطله همراه دارد.

چنانچه سختي کاني آهن دار بيشتر از باطله همراه باشد در اثر خردايش، باطله بيشتر خرد شده و مقدار آهن در بخش هاي دانه ريز کم خواهد بود. و بالعکس اگر سختي باطله بيشتر باشد در اين صورت کاني آهن دار بيشتر خرد شده و در بخش هاي دانه درشت عيار آهن پايين خواهد بود.

به عنوان نمونه از سنگ هاي آهن تاکونيت مي توان نام برد که باطله همراه آهن بسيار سخت بوده و در اثر خردايش معمولا قسمت هاي آهن دار خرد شده و در بخش هاي درشت عيار آهن بسيار پايين است و مي توان با سرند کردن ساده و جدا کردن دانه هاي درشت، عيار آهن را در محصول باقي مانده چند درصدي بالا برد و بالعکس. در معادن آهن کاليفرنيا، باطله مربوطه نرم بوده و در بخش زير 75 ميکرون مقدار آهن بسيار پايين مي باشد.

با نرمه گيري از محصول خرد شده و خارج کردن آن از مسير مي توان عملا عيار آهن را بالا برد. اين روش به تنهايي براي پرعيارسازي سنگ آهن براي مصارف صنعتي کافي نبوده و و عملا مرحله ي اول پرعيار سازي را تشکيل مي دهد و محصول حاصله پس از حذف بخش فقير از آهن مجددا مورد عمليات پرعيارسازي قرار مي گيرد.

ادامه دارد.

مطالب مرتبط
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.